8 czerwca w miejscowym Centrum Kultury odbyła się impreza edukacyjna promująca ofertę placówek oświatowych powiatu grodziskiego, na której – z powodzeniem – zaprezentowała się również społeczność 7 – 31 HP.
Stoisko wystawiennicze hufca przyciągało uwagę nie tylko ze względu na profesjonalnie przygotowane materiały promocyjne, ale kusiło różnymi smakami … Młodzież przygotowała piękny, bogato zastawiony stół. Nie zabrakło na nim tradycyjnie polskich smakołyków, które – z właściwą sobie gracją i profesjonalizmem - serwowali przyszli kucharze.
Szczególnym uznaniem, oprócz wiejskiego chleba ze smalcem i ogórkiem małosolnym, cieszyły się również mięsne kuleczki nadziewane oliwką i opiekane oraz wyśmienite „ślimaczki” z papryką, serem i szpinakiem.
Zwolennicy słodkości odkrywali smaki dzieciństwa delektując się aromatyczną szarlotką, ciastem drożdżowym, murzynkiem, piernikiem czy pleśniakiem….
A walory smakowo – wizualne wszystkich wiktuałów nie tylko zachwycały, ale przede wszystkim były najlepszą formą promocji efektywności kształcenia zawodowego bezpośrednio w środowisku pracy i swoistą zachętą do realizacji obowiązku nauki w formie uczestnictwa w OHP.