Uczestnicy z żyrardowskiej jednostki 7 – 22 HP kontynuują realizację założeń wojewódzkiego programu profilaktycznego pn. „Zachowania ryzykowne rzutujące na moją przyszłość..."
Podczas spotkań wychowawcy wskazywali już m.in.: na zagrożenia związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich czy używaniem środków psychoaktywnych, zwracali także uwagę na bezpieczeństwo w sieci.
Uczestnicy z zainteresowaniem słuchali informacji o specyfice subkultur młodzieżowych, a „burza mózgów” przyniosła odpowiedzi na pytania jak poradzić sobie w trudnych, kryzysowych sytuacjach.
Kadra pedagogiczna bardzo mocno akcentowała fakt, że skuteczna walka z przejawami patologii społecznych wymaga aktywnej postawy całego społeczeństwa i powszechnego braku akceptacji dla zachowań ryzykownych oraz pomoc osobom zagrożonym. Młodzież została poinformowana, w jakich instytucjach i w jaki sposób szukać wsparcia w ewentualnej sytuacji kryzysowej.
- Dodatkowo nasi podopieczni mogą się zwrócić bezpośrednio do nas, skorzystać z możliwości anonimowego zgłoszenia problemu swojego lub kolegi czy koleżanki i wrzucić stosowną informację do specjalnie przygotowanej skrzynki pn. „Pogotowie koleżeńskie”. A na zakończenie spotkania nasi uczestnicy wykonali plakat tematyczny pt. „Nie jestem sam” … - opowiadali wychowawcy.