Uczestnicy z ostrołęckiej jednostki 7 – 2 HP, w ramach realizacji założeń autorskiego programu pn. Bezpieczni w sieci, zastanawiali się nad korzyściami i niebezpieczeństwami wynikającymi z korzystania z nowoczesnych mediów.
Zajęcia dotyczące racjonalnego użytkowania Internetu poprzedzone były burzą mózgów i prezentacją pomysłów młodzieży na temat jego funkcji, problemów i zagrożeń związanych z Internetem i właściwym z niego korzystaniem. Młodzież bardzo trafnie ukazywała niebezpieczeństwa czyhające w sieci, zwracając szczególną uwagę na zatracenie poczucia granicy pomiędzy rzeczywistością a fikcją, która, w konsekwencji, powoduje osłabienie więzi rodzinnych i społecznych, na wszechobecność przemocy w różnorakich grach komputerowych czy łatwość zawierania znajomości z nieznanymi osobami.
Prowadzący zajęcia, w sposób efektywny, stymulowali uczestników do dyskusji na temat - jak bezpiecznie korzystać z komputera. Zwrócili uwagę młodzieży na ochronę danych osobowych, zalecając stosowanie trudnych do odgadnięcia haseł. Podczas spotkania młodzi ludzie dowiedzieli się czym jest cybermobbing, hejting czy trolling i jak płynne są granice między tymi negatywnymi zjawiskami. Uczyli się, jak chronić siebie i swoich bliskich podczas korzystania z Internetu, poznali następujące zasady: „nie podawaj imienia i nazwiska, wieku, miejsca zamieszkania, loginów i haseł. Pobierając treści z niepewnych źródeł, możesz narazić siebie lub swój komputer na niebezpieczeństwo”...
Program „Bezpiecznie w sieci” miał na celu uświadomienie młodzieży zagrożeń płynących z nieumiejętnego korzystania z Internetu oraz jak nie stać się ofiarą i gdzie uzyskać pomoc w przypadku takiego zagrożenia.