… to motto Stowarzyszenia Paczka dla Bohatera, organizatora II Wielkiego Kiermaszu Charytatywnego, który odbył się 19 czerwca w Warszawie.
Wzięli w nim udział zarówno dorośli, jak i dzieci, służby mundurowe, kombatanci, a także pracownicy Komendy Głównej oraz Mazowieckiej WK OHP: Sławomir Męcina, dyrektor Biura Edukacji i Zatrudnienia KG OHP, Katarzyna Bakalarska – kierownik Zespołu Zatrudnienia KG OHP, Andrzej Guła – starszy specjalista w KG OHP, Nina Kowalewska – kierownik Zespołu Kształcenia i Wychowania Mazowieckiej WK OHP, Wojciech Pawlina – specjalista MWK OHP, kadra zespołów wsparcia uczestników z warszawskiego CEiPM oraz warszawskich jednostek opiekuńczo - wychowawczych.
Książki, wojskowe mundury, wyroby rękodzielnicze i mnóstwo różności można było kupić podczas kiermaszu "Paczki dla Bohatera". Wśród licznych atrakcyjnych stoisk przygotowanych przez darczyńców, nie zabrakło również stoiska firmowanego przez OHP. Było wesoło i kolorowo. Na gości czekały foldery, ulotki promujące wizję i misję instytucji, wiele gadżetów promocyjnych – typu: plecaki, maty do jogi, długopisy, notesy, muffinki przygotowane przez OSiW w Jaciążku, wiele zabaw edukacyjnych i artystycznych. Propozycja OHP cieszyła się zainteresowaniem. Dzieci mogły grać w jengę, robić kolorowe wiatraczki, malować, grać w warcaby, skakać na skakance czy rzucać „latającym talerzem”. Jednak największą popularnością cieszyła się możliwość tworzenia barwnych baniek mydlanych.
Organizatorzy przygotowali dla odwiedzających także wiele ciekawych atrakcji. Ogromne wrażenie zrobił pokaz musztry paradnej w wykonaniu żołnierzy z Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego oraz Występ Orkiestry Reprezentacyjnej Wojska Polskiego im. gen. Józefa Wybickiego.
Środki finansowe, które udało się zebrać ze sprzedaży - wystawionych na stoiskach - przedmiotów, pomogą w opłaceniu zabiegów rehabilitacyjnych i fizjoterapeutycznych, w zakupie środków medycznych i higienicznych dla bohaterów walk o wolność kraju.
To nasz dar dla żołnierzy wszystkich frontów, patriotów… Los nie szczędził im cierpienia w trakcie wojny ani po jej zakończeniu, kiedy rozpoczęły się dotkliwe prześladowania komunistycznych władz. Mamy więc moralny obowiązek nie tylko pamiętać, podtrzymywać i pielęgnować pamięć historyczną, ale także wspierać tych, którzy wypełnili do końca przysięgę złożoną Ojczyźnie …