Strona główna  >   Lista ośrodków   >   Hufiec Pracy 7-19 w Mińsku Mazowieckim

Hufiec Pracy 7-19 w Mińsku Mazowieckim

Godziny pracy:
Poniedziałek 7:30 - 18:00
Wtorek - piątek 7:30 - 15:30 


Hufiec Pracy w Mińsku Mazowieckim rozpoczął swoją działalność w  1990 roku.

Świetlica czynna jest codziennie  w godzinach pracy hufca.


Formy kształcenia
 • Szkoła Podstawowa - VII- VIII klasa przysposabiająca do pracy
 • Szkoła Branżowa  I Stopnia


Oferujemy praktyki w następujących zawodach: 

 • piekarz,
 • mechanik pojazdów samochodowych,
 • elektromechanik pojazdów samochodowych,
 • stolarz,
 • fryzjer,
 • drukarz fleksograficzny/drukarz offsetowy,
 • sprzedawca,
 • przetwórca mięsa,
 • cukiernik,
 • blacharz samochodowy,
 • murarz-tynkarz,
 • monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie,
 • kucharz,
 • lakiernik samochodowy,
 • fotograf.

Współpracujemy z pracodawcami  z terenu całego powiatu mińskiego. Wszyscy  posiadają odpowiednie kwalifikacje do szkolenia uczniów.  

Zapewniamy naszym uczestnikom zarówno fachową opiekę pedagogiczną w trakcie zajęć dydaktycznych, praktycznej nauce zawodu jak również po zajęciach. 

Młodzież w ramach działania świetlicy środowiskowej OHP objęta jest specjalistycznymi działaniami edukacyjno – kompensacyjnymi, które dają jej możliwość wyrównywania braków i zaległości w nauce oraz niwelują wszelkie dysfunkcje.

Swoich wychowanków zachęcamy do nauki i szerokiego spojrzenia na siebie, realizacji planów i marzeń, które zawsze warto mieć. Zdajemy sobie sprawę, że życie to nie tylko nauka, ale także rozwijanie u młodych ludzi ciekawości świata.

W świetlicy działa  – kafejka internetowa, z której można skorzystać w godzinach pracy hufca i świetlicy. Uczestnicy naszej jednostki mogą brać udział w zajęciach Sekcji Fotograficznej, której członkowie  mogą  poszczycić się wieloma spektakularnymi sukcesami w różnych konkursach fotograficznych oraz ciekawymi przedsięwzięciami.  Młodzież naszej jednostki działa również w kole artystycznym – „Podróże naszych zainteresowań  - Witaj artysto”. Celem koła jest rozwijanie i pogłębianie zainteresowań artystycznych uczestników. Program kierowany jest do wszystkich uczestników hufca, którzy chcą rozpocząć przygodę z tańcem, rysunkiem, malarstwem czy rzeźbą. Zajęcia koła wychodzą naprzeciw oczekiwaniom młodzieży, podążają za rozwojem młodego człowieka w dobie współczesnych oczekiwań.

Mamy bardzo dobry kontakt z naszymi absolwentami, chętnie nas odwiedzają, dzielą się z nami swoimi troskami, porażkami oraz sukcesami. Staramy się uczestniczyć w ich dorosłym już życiu. Jedna z naszych absolwentek ukończyła z powodzeniem studia, zdobywając tytuł magistra. 

Od wielu lat jednostka OHP współpracuje z lokalnymi instytucjami zajmującymi się problemami młodzieży, a nasi uczestnicy biorą udział w różnych inicjatywach na rzecz miasta i lokalnej społeczności, naszej „Małej Ojczyzny”. 

Kadra hufca to zgrany zespół ludzi, dla których dobro naszych uczestników jest celem nadrzędnym. Wśród młodzieży, rodziców, pedagogów, nauczycieli i pracodawców z terenu miasta i powiatu cieszymy się pozytywną opinią, na którą nieprzerwanie i nieustannie pracujemy.

„Aktywni górą!” – szkolenie z kreowania wizerunku

Młodzież z Hufca Pracy w Siedlcach oraz Hufca Pracy w Mińsku Mazowieckim uczestnicząca w projekcie „Aktywni górą!” zakończyła warsztaty...

Ekspresowy pociąg do KARIERY, czyli wizyty studyjne w PKP Intercity

W dniach 21 i 22 czerwca uczestnicy Mazowieckiej Wojewódzkiej Komendy OHP odbyli wizyty studyjne w Zakładzie Centralnym PKP Intercity w Warszawie. Uczestniczyła w nich młodzież z Hufców Pracy zlokalizowanych na terenie całego...

Wyjątkowe zakończenie…

23 czerwca uczestnicy mińskiej jednostki odebrali upragnione, wyczekiwane świadectwa ukończenia Szkoły Branżowej I Stopnia.

„Aktywni górą” …. ciąg dalszy

W ramach projektu „Aktywni górą!” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej oraz Europejskiego Funduszu Społecznego odbył się ostatni etap zajęć prowadzonych przez panią psycholog

Młodzi...techniczni operatorzy

W dniach 2- 18 czerwca odbył się kurs zawodowy, pt.: wózki jezdniowe podnośnikowe - realizowany przez CEiPM OHP w Siedlcach przy współpracy z Ośrodkiem Szkolenia Zawodowego w Mińsku Mazowieckim...

Lekcja historii

Uczestnicy z 7 – 19 HP, dzięki dynamicznej współpracy z Zespołem Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, mieli możliwość poznania dziejów elitarnej jednostki kawalerii stacjonującej w Mińsku Mazowieckim w okresie...

Z wizytą w Powiatowym Urzędzie Pracy

Tradycyjnie już, jak co roku kadra wychowawcza 7 – 19 HP wyszła naprzeciw dylematom młodzieży borykającej się ze znalezieniem satysfakcjonującej i płatnej pracy i 13 czerwca zorganizowała – w miejscowym Powiatowym...

Jaciążek... raz jeszcze

6 czerwca, reprezentanci 15 jednostek wychowawczo – opiekuńczych, spędzili nieszablonowe popołudnie i wieczór...

VI Wojewódzki Spływ Kajakowy

6 czerwca amatorzy wioślarstwa z 15 jednostek opiekuńczo - wychowawczych uczestniczyli w spływie kajakowym po malowniczej rzece Orzyc.

Współpraca instytucji…

Młodzież z mińskiej jednostki 7 – 19 HP, w ramach działalności lokalnej Rady Młodzieży, uczestniczyła w obchodach Dnia Dziecka oraz pikniku „Poznajmy Europę” i „Łączymy Pokolenia”.