OHP Logo

OCHOTNICZE HUFCE PRACY

CIECHANOWSKIE OBCHODY…

Świąteczne obchody w Ciechanowie - uczestnicy 7-5 ŚHP z komendant hufca Barbarą Ropelewska w towarzystwie prezesa Związku Piłsudczyków – Jackiem Stachiewiczem…
 
11 listopada społeczność 7-5 ŚHP w Ciechanowie wzięła udział w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości…
 
O godz. 10:00 w Kościele Farnym w Ciechanowie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Dalsza część obchodów miała miejsce na Placu Józefa Piłsudskiego, gdzie corocznie odbywają się uroczystości patriotyczne. O godz. 11:30 przemawiał Prezydent Miasta Ciechanowa Pan Krzysztof Kosiński, który podkreślał potrzebę pielęgnowania tradycji patriotycznych szczególnie wśród młodych ludzi, mówił także o rozpoczętych już przygotowaniach do obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. Kolejnym punktem uroczystości był apel pamięci prowadzony przez ciechanowskich harcerzy. Ostatnim etapem było złożenie kwiatów pod Pomnikiem Józefa Piłsudskiego przez delegacje władz lokalnych, reprezentantów partii politycznych, poszczególnych kół, stowarzyszeń i związków miedzy innymi Związku Kombatantów, Związku Piłsudczyków.
Narodowe Święto Niepodległości jest dniem szczególnym w życiu wszystkich Polaków. Ta wyjątkowa data symbolizuje kres zniewolenia naszej Ojczyzny, każe pamiętać o waleczności bohaterów, którzy zginęli w walce za naszą ojczyznę.
Priorytetem działalności wychowawczej jest krzewienie ducha patriotyzmu wśród młodych ludzi. Zaplanowana jest kolejna uroczystość patriotyczna na Placu Józefa Piłsudskiego – 5 grudnia wspólnie ze Związkiem Piłsudczyków uczestnicy 7-5 ŚHP czcić będą urodziny Marszałka.