OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

LASEROWE ROZGRYWKI

Laserowe rozgrywki w 7 – 9 HP…
 
Młodzież z Hufca Pracy 7-9 uczestniczyła w rozgrywkach hufcowych pn. paintball laserowy.
„W5 Arena”, czyli arena do rozgrywek w laserowym parku paintball, mieści się w dawnej siedzibie Muzeum Sportu na stadionie SKRY.
Wiekowe stadionowe mury i tajemnicze zakamarki jednego z najstarszych obiektów sportowych w Warszawie świetnie odnalazły się w nowej roli.
„W5 Arena” to największy obiekt w Polsce do gry w laserowy paintball. Na cele areny zaadaptowane zostały dwa poziomy o łącznej powierzchni ok. 1000 m2. Labirynty, podesty, tajne przejścia, fortyfikacje i różnego rodzaju militarne akcesoria stworzyły scenerię rodem z pola walki czy gier komputerowych.
Broń, którą posługiwała się młodzież w czasie rozgrywek, wzorowana jest na kultowym karabinie maszynowym P90.  Jest stosunkowo lekka i co najważniejsze nie strzela bolesnymi lub brudzącymi kulkami jak w klasycznym paintballu, ale wiązką światła, która po trafieniu w przeciwnika odejmuje mu jedynie wirtualne punkty życia. Każda drużyna posiadała swoją skrzyneczkę. Skrzyneczka wyposażona była w system czujników, które podczas gry zbierają wszystkie informacje na temat trafień. Zarówno po zakończeniu gry jak i w czasie rzeczywistym można dokładnie prześledzić kto i kogo ile razy trafił.
Gra odbywa się na specjalnie przygotowanej, bardzo dużej i co najważniejsze bezpiecznej arenie, tworzącej system labiryntowych przejść, gdzie w tajemniczym półmroku, wśród tworzących niepowtarzalny klimat beczek, krat, systemów rur, łańcuchów, kół, zaworów i pieców zawodnicy mogą oddać się pełnej przygód i adrenaliny grze. Dodatkowo nastrój rodem z gier komputerowych podsyca specjalne oświetlenie, lampy UV, koguty, ledy, stroboskopy i inne zjawiska wizualne, których unikalny charakter podkreśla unoszący się dyskretnie dym. Całości dopełnia odpowiednio dobrana muzyka pomagająca w skradaniu i czajeniu się.
Podczas rozgrywek w laserowy paintball młodzież sprawdziła swoją celność, umiejętność działania w zespole, samokontrolę, zdolności przywódcze i instynkt przetrwania.
Rozgrywki zostały zakończone remisem. Młodzież wychodząc z „W5 Arena” podziękowała wychowawcy za możliwość uczestniczenia w tak ciekawym, pełnym zabawy, przygód i adrenaliny dniu. Uczestnicy wyrazili również chęć udziału w przyszłości w tego typu zajęciach.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004