OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

SPAWACZE ZDALI EGZAMIN I ZDOBYLI UPRAWNIENIA

Beneficjent kursu podczas prac spawalniczych
 

10 października w  Ośrodku Szkolenia Zawodowego w Ostrołęce dobiegło końca szkolenie „Spawacz MAG”, realizowane w ramach utrzymania rezultatów projektu „OHP jako realizator usług rynku pracy”.
Program szkolenia obejmował łącznie 145 godzin dydaktycznych, w tym 25 godziny zajęć teoretycznych  i 120 godzin praktycznych. Uczestnicy podczas zajęć teoretycznych i praktycznych zdobyli wiedzę z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowisku spawalniczym oraz hali produkcyjnej. Zapoznali się również
z technologią spawania, budową i użytkowaniem urządzeń do spawania metodą MAG.
 Zajęcia praktyczne odbywały się w przystosowanym ośrodku spawalniczym „Amet” w Ostrołęce z wyspecjalizowaną kadrą instruktorów. W kursie wzięło udział  ośmiu mężczyzn w wieku 18-25 lat, pozostających bez zatrudnienia, odpowiednich kwalifikacji oraz wykształcenia pozwalających podjąć zatrudnienie.


 

Uczestnik projektu podczas egzaminu praktycznego

Wszyscy uczestnicy po szkoleniu podeszli do egzaminu zewnętrznego i ukończyli go z wynikiem pozytywnym. Kursanci w ciągu dwóch tygodni otrzymają książeczki spawacza według PN-EN 287-1 wystawione przez Instytut Spawalnictwa z właściwymi wpisami dotyczącymi metod spawania oraz zakresem uprawnień. 

 

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004