OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

„MOJA KARIERA…”

Młodzież z 7 – 6 HP podczas spotkania z doradztwa zawodowego…
 
11 października, młodzież z 7 – 6 HP - w ramach programu orientacji zawodowej pn. „Moja kariera”, uczestniczyła w spotkaniu z doradcą zawodowym z MCK  – Ewą Gałkowską.
Celem zajęć było zapoznanie uczestników ze sposobami poznawania swoich indywidualnych cech psychofizycznych, istotnych przy wyborze profesji oraz ukazanie specyfiki zawodów przyszłości. Proponowane treści pozwoliły młodzieży na lepsze przyjrzenie się sobie, analizę swoich mocnych i słabych stron, zainteresowań oraz cech osobowościowych ważnych przy podejmowaniu krótkotrwałych i długotrwałych  decyzji zawodowych.
- Istotną sprawą jest uświadomienie uczestnikom, że zawód nie musi być wyborem na całe życie, zmieniający się bowiem rynek pracy coraz częściej wymusza konieczność zmiany kwalifikacji, pojawiają się nowe zawody, toteż dobrze wybrany kierunek kształcenia, to doskonała inwestycja w przyszłość - mówiła Ewa Gałkowska. 
Zajęcia spotkały się z bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży. Czas przeznaczony na spotkanie był efektywnie wykorzystany, opierał się na aktywności własnej młodych ludzi. Podopieczni wolskiej jednostki chętnie opowiadali o swoich planach,  zamierzeniach na przyszłość i tak samo chętnie rozwiązywali testy, aby te plany zweryfikować. Największym jednak zainteresowaniem cieszyło się opracowanie Indywidualnej Ścieżki Kariery Zawodowej, która była dla uczestników pewnym drogowskazem ich dalszej drogi życiowej…

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004