OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

PRACOWALIŚMY W KORABIEWICACH

Narada przed rozpoczęciem pracy
 

10 października grupa wolontariuszy z żyrardowskiego hufca HP 7-31 znów pojechała do Schroniska dla Zwierząt w Korabiewicach.  Idea niesienia bezinteresownej pomocy bezdomnym czworonogom na stałe wpisała się w kalendarz hufcowych działań. 
Nie trzeba było słów zachęty, by znaleźli się chętni do pracy w schronisku. Podopieczni żyrardowskiego hufca zebrali pieniądze i zakupili karmę, a 10 osób pojechało i pracowało, by przebywającym tam zwierzętom było lepiej. Podopieczni Danuty Pięcek-Bronowskiej wiedzieli, że to ciężka praca, bo wielu z nich było tam już nie raz. Przemek - wychowanek trzeciego rocznika, nie opuścił żadnego wyjazdu, kroku dotrzymują mu koledzy Arek, Tymek, Karol i Łukasz. Młodsi - Rafał, Kacper i Paweł biorą przykład ze starszych kolegów – trzykrotnie już pracowali w schronisku. Nowicjuszkami były dwie Patrycje.

 

Czyszczenie boksów w stajni

 Tym razem podopieczni pomagali w codziennych, jakże istotnych pracach gospodarskich. Pogoda dopisała, humory również. Wspólnie wolontariusze posprzątali stajnię, zwieźli słomę i rozścielili ją w boksach, rozłożyli siano, napełnili poidła. 31 koni wróci z padoku do czystych miejsc. Uprzątnęli chlewiki, zgrabili wybiegi u krów i kóz. Teren w schronisku olbrzymi, zwierząt dużo, tylko samych psów jest tu ponad 200. Liczba ta nie jest stała, bo jak mówiła p. Magda z fundacji VIVA!, część z nich idzie co prawda do adopcji, ale ich miejsca szybko zapełniają się. Przygarnięte lub pozyskane z akcji interwencyjnych znajdują tu schronienie.
Wolontariusze z żyrardowskiego hufca dobrze wiedzą, że takie azyle są potrzebne, dlatego chcą pomagać. Trochę wysiłku dało im olbrzymią satysfakcję. Zwierzaki potrafiły być wdzięczne za pomoc, ufnie podchodziły do wolontariuszy, dawały się głaskać.
- Są przecież takie bezbronne i zdane na człowieka - mówiła młodzież. - Wielu ludzi je krzywdzi, wielu, choć dostrzega problem, to nie reaguje, przechodzi obojętnie.


 

 

Wolontariuszki bawią się z kózkami

Wolontariat  to takie osobiste odbieranie potrzebujących – skłania do refleksji, wyzwala potrzebę udzielania pomocy i stwarza okazję do budowania świata wartości. Ponadto uczy odpowiedzialności, kształtuje dojrzałe postawy młodych ludzi, a to jest przecież bezcenne w pracy wychowawczej. Na pożegnanie wychowankowie już zapowiedzieli kolejne wizyty, a słów swoich dotrzymują.

 

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004