OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

„BRACIA MNIEJSI” – WIZYTA W SCHRONISKU NA WARSZAWSKIM PALUCHU

Młodzież z 7-4 Hufca Pracy podczas wizyty w schronisku „Na Paluchu”
 

5 października wychowankowie z Hufca Pracy 7-4 wraz z wychowawcami odwiedzili Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt na warszawskim Paluchu.
W obecnym stanie organizacyjnym schronisko funkcjonuje od 2001roku. Schronisko jest  jednym z wykonawców Warszawskiego Programu Przeciwdziałania Bezdomności Zwierząt, przygotowywanym corocznie przez Biuro Ochrony Środowiska Urzędu m.st. Warszawy i akceptowanym przez Radę m.st. Warszawy. Obecnie w  Schronisku przebywa na co dzień niecałe 800 psów i ok. 80 kotów.
- Na samym początku wizyty w schronisku zostaliśmy miło przyjęci przez Panią Magdalenę Migdał –pracownika schroniska – opowiadali uczestnicy.
 

 

 

Magdalena Migdał- wprowadza młodzież w tajniki działalności schroniska

Podczas rozmowy młodzież dowiedziała się, że miesięcznie do Schroniska trafia ok. 300 zwierząt, w tym ok. 200 psów i ok. 100 kotów. Od 2011 roku ich liczebność zmniejsza się, a największą dynamikę poprzez adopcję, odnotowano w roku 2015/2016 - aż o 600 zwierząt. Osoba, która chce  zaadoptować  zwierzaka  jest poddawana dokładnej procedurze,  sprawdzającej m.in.   warunki mieszkaniowe.
Uczestnicy uzyskali informacje dotyczące liczby  zwierząt w całym schronisku warunków w jakich żyją psy i koty. Dowiedzieli się, że nie tylko pracownicy opiekują się zwierzętami, ale także wolontariusze, którzy z ochotą  przychodzą do schroniska i służą pomocą. Zadaniem wolontariuszy jest karmienie, wychodzenie na spacer z psem oraz dbanie o zdrowie zwierząt. Zwierzęta, które trafiają do schroniska przechodzą dokładne badania lekarskie oraz są czipowane. 

 

Adoptuj czworonogi!

Młodzieży został pokazany budynek szpitala zwierzęcego oraz izolatka. Oprócz szpitala wychowankowie mogli zobaczyć, gdzie przygotowuje się posiłki dla zwierzaków, a także boksy dla psów. Na widok młodzieży niektóre psy wykazywały radość, a niektóre złość, więc na wszelki wypadek trzeba było zachować ostrożność.
Wychowankowie podczas wizyty mogli  zobaczyć, że schronisko cały czas się rozwija. Obecnie są lepsze warunki dla zwierząt, niż było to kiedyś. Mimo zimna i deszczowej pogody, młodzież z zainteresowaniem i chęcią zwiedzała schronisko. Była pod wrażaniem, iż mimo dużej liczby  „pensjonariuszy”, zwierzęta mają zapewnione godne warunki.
Dwie godziny spędzone  w schronisku upłynęły bardzo szybko i miały wpływ na wychowanków. Uczestnicy odwiedzający schronisko byli poruszeni losem przebywających tam zwierząt. Pożegnanie ze zwierzętami ze schroniska było dla nich trudne, gdyż każdemu wychowankowi zrobiło się smutno, że musi rozstać się z pupilem. Kadra hufca ma nadzieję, że, któryś z wychowanków zostanie wolontariuszem, a może też zaadoptuje psa czy kota.

 

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004