OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

I WOJEWÓDZKI TURNIEJ KARTINGOWY

Tutaj będzie podpis pod zdjęciem, tutaj będzie podpis pod zdjęciem, tutaj będie podpis pod zdjęciem.
 
8 września na torze kartingowym należącym do „Pole Position” na warszawskim Bemowie odbył się I Wojewódzki Turniej Kartingowy organizowany przez 7-9 HP.
Do walki o tytuł mistrza przystąpili uczestnicy z mazowieckich jednostek opiekuńczo - wychowawczych. Zostali oni zapoznani z regulaminem toru oraz zasadami bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Organizatorzy położyli również duży nacisk zachowanie postawy sportowca i przestrzeganie zasad „fair play”.
Zawodnicy wyposażeni w kominiarki i kaski rozpoczęli wyścig, który odbywał się w trzech etapach: trening – jazda próbna, kwalifikacje oraz finał. Adrenalina i gorąca atmosfera na torze  rozgrzewała uczestników ostro walczących z ułamkami sekund. Pierwsze miejsce i tytuł mistrza zdobył Piotr Kulesza z 7-4 HP z wynikiem 1,06,91 sekundy, za nim uplasował się Michał Purzycki z 7-9 HP z wynikiem gorszym o 1 sekundę zaś trzecie miejsce zajął Sebastian Chodycz z 7-26 HP. Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali nagrody, które wręczyła Katarzyna Stygienko – Lissowska – komendant hufca gratulując wygranej oraz sportowej postawy wszystkim uczestnikom.
 Karting to sport podnoszący samoocenę, wpływający na poprawę ogólnej kondycji i rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej, a także doskonałą alternatywą na nudę. Udział w tym turnieju nie tylko nauczył uczestników właściwego zachowania, ale ukształtował postawy, które sprawią, że z młodych automobilistów wyrosną w przyszłości odpowiedzialni kierowcy – mówiła wychowawczyni Barbara Szymańczak.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004