OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

JABŁKO W KULTURZE

W urokliwych komnatach zamku w Narwieliszkach - międzynarodowe spotkanie nastolatków z warszawskich jednostek  7- 9 HP  i 7- 32 HP  oraz ze Szkoły Technologii i Przedsiębiorczości w litewskich Dziewieniszkach
 
10 września dziesięcioosobowa grupa młodzieży z warszawskich jednostek  7- 9 HP  i 7- 32 HP wyruszyła w podróż do miejscowości Narwieliszki na Litwie, gdzie do 15 września, razem ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Technologii i Przedsiębiorczości w Dziewieniszkach,  będzie realizowała projekt  pn. ”Sadzenie jabłoni z bratem”.
Międzynarodowe spotkanie nastolatków jest możliwe dzięki dofinansowaniu z  Polsko-Litewskiego Funduszu Wymiany Młodzieży, którego zadaniem jest m.in. odkrywanie wspólnych korzeni i inspirowanie młodych ludzi do różnorodnych działań, które w perspektywie przyczynią się  do poszerzenia wiedzy na temat historii, kultury, tradycji i zwyczajów obu krajów partnerskich.
To już trzecia polsko – litewska wymiana młodzieży realizowana przez mazowieckie jednostki opiekuńczo – wychowawcze. Tym razem tematyka projektu dotyczy jabłka -  jako owocu używanego w gastronomii oraz symbolu religijnego, ludowego i  mitologicznego na szerokim europejskim tle kulturowym.
 
Pierwsze dni upływają pod znakiem wzajemnego poznawania się oraz licznych gier i zabaw. Podczas zajęć młodzież opracowała zasady zachowania się w internacie oraz  stołówce. Przedstawiony został  harmonogram zajęć, sporządzony kodeks postępowania podczas warsztatów, dokonano również wstępnej ewaluacji i omówiono obawy i oczekiwania. Młodzi ludzie uczestniczą w inspirujących warsztatach, które wyzwalają kreatywność, dają możliwość poszukiwania siebie poprzez różnorodne formy ekspresji. Dzięki uczestnictwu w projekcie pokonują bariery i stereotypy we wzajemnych kontaktach, rozwijają kompetencje kluczowe - umiejętność skutecznego komunikowania się i współpracy, planowania i realizacji działań.
Miłym akcentem jest cowieczorne biesiadowanie przy ognisku i śpiewanie polskich i litewskich szlagierów.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004