OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

„NOWY POCZĄTEK…”

U góry -  Bożena Dworakowska-Komendant 7-4 HP przedstawia nowo przyjętym uczestnikom zasady uczestnictwa w OHP oraz założenia programów kulturalno-oświatowych praskiej jednostki.
Na dole -  „Burza mózgów” - dyskusja na temat inicjatyw Klubu Aktywnych i Rady Młodzieży
 
7 września w 7- 4 HP odbyła się impreza integracyjna dla nowo przyjętych uczestników połączona z edukacją dotyczącą ochrony młodzieży przed krzywdzeniem i wykorzystywaniem oraz profilaktyką przemocy rówieśniczej.
Zebranych uczestników praskiej jednostki przywitała komendant - Bożena Dworakowska,  przedstawiła  kadrę wychowawczą i życzyła swoim podopiecznym  wielu sukcesów w szkole i na praktykach. Przedstawione i omówione szczegółowo zostały tematy dotyczące warunków uczestnictwa w hufcu, podstawowe zagadnienia z zakresu zatrudnienia pracowników młodocianych, ofertę kulturalno-oświatową jednostki i formy rozwoju pasji i zainteresowań zaproponowane przez kadrę z 7-4 HP. Debiutujący w roli uczestników młodzi ludzie uzyskali wiele istotnych informacji.
- Wchodzimy pomału w dorosłość - powiedział Adrian podpisując swoją pierwszą w życiu umowę o pracę. Kadra pedagogiczna uspokoiła nowo zrekrutowanych uczestników, zaręczając, że drzwi hufca są zawsze dla nich otwarte i tutaj na pewno znajdą pomoc i wsparcie.
Młodym ludziom bardzo spodobała się tematyka spotkań wychowawczych na rok szkolny 2017/2018. W hufcu naprawdę wiele się dzieje.  Zajęcia plastyczne, sportowe, wyjścia do kina, muzeów, wycieczki i warsztaty. Program zajęć jest bardzo zróżnicowany, dlatego każdy będzie miał szansę znalezienia coś dla siebie. Opiekunka Klubu Aktywnych – Olga Trandziuk- Nowińska opowiedziała również o działalność Klubu Aktywnych i Rady Młodzieży. Zaproponowała szereg zajęć i spotkań w ramach wolontariatu i poprosiła nowych uczestników o zastanowienie się nad własnymi propozycjami. Młodzież wybrała przewodniczącego Rady Młodzieży i jej członków. Tu każdy może zaproponować coś od siebie i zachęcić rówieśników oraz społeczność lokalną do aktywności charytatywnej - podkreślali wychowawcy.
- Mamy świadomość, że nasz głos jest ważny i doceniany –  mówili uczestnicy z praskiej jednostki.
W kolejnej części spotkania kadra z 7-4HP poruszyła temat dotyczący ochrony młodzieży przed krzywdzeniem i wykorzystywaniem oraz profilaktyką przemocy rówieśniczej. Dzięki tej pogadance podopieczni są świadomi zagrożeń, z którymi mogą się zetknąć w trakcie zajęć szkolnych i praktycznych. Łatwiej poradzą sobie z sytuacjami trudnymi i wiedzą gdzie szukać pomocy.
Na koniec, wychowawcy 7-4 HP podziękowali wszystkim za przybycie i zaprosili do udziału w kolejnych spotkaniach w hufcu. A najbliższe… to Dzień Chłopaka- już niedługo!

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004