OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

SPORT I KONDYCJA, TO W ZDROWIE INWESTYCJA …

Uczestnicy z 7-9 HP w Warszawie przystąpili do realizacji pierwszego  modułu programu kulturalno-oświatowego pn.  „Sport i kondycja to w zdrowie inwestycja”…
 
8 sierpnia uczestnicy z 7-9 HP w Warszawie przystąpili do realizacji pierwszego  modułu programu kulturalno-oświatowego pn.  „Sport i kondycja to w zdrowie inwestycja”, którego nadrzędnym celem jest zachęcenie młodzieży do uczestnictwa w różnych formach aktywności fizycznej.
Dzisiejsze zajęcia rozpoczęły się od lekcji tematycznej przygotowanej przez uczestników programu poświęconej genezie oraz historii sportu kartingowego na świecie i w Polsce. Wyposażona w wiedzę teoretyczną grupa praskiej młodzieży udała się na tor kartingowy Pole Position na Bemowie. Po zapoznaniu się z regulaminem toru oraz wysłuchaniu instruktażu bezpiecznego zachowania podczas rajdu, uczestnicy przystąpili do zaciętej rywalizacji, ambitnie pokonując kolejne wiraże. Wyścig odbywał się w trzech turach: pierwszy przejazd -  trening, drugi – kwalifikacja, trzeci – finał. Niekwestionowanym zwycięzcą został Michał Purzycki,  tuż za nim uplasował się Mateusz Mikołajczak, trzecie miejsce zajął Krystian Widera.  Chłopcy mają ogromny talent i marzą o większych wyścigach, a Michał będzie reprezentował hufiec na Wojewódzkim Turnieju Kartingowym, który odbędzie się już we wrześniu. Karting to dyscyplina sportowa, o której mówi się jako o metodzie wychowawczej młodzieży. Stanowi on doskonałe przygotowanie młodych ludzi do życia w zmotoryzowanym społeczeństwie, a jednocześnie kuźnię kadr dla wielu dyscyplin sportu motorowego, jak wyścigi czy rajdy. Może wśród naszych uczestników rośnie przyszły mistrz? – zastanawiali się wychowawcy z 7-9 HP.
9 sierpnia na praską młodzież czekały równie ciekawe atrakcje. W tym dniu uczestnicy mogli spróbować siły swych mięśni w nadwiślańskim Parku Linowym. Zmagania na wysokościach okazały się nie lada wyzwaniem. To co z pozoru wydawało się takie łatwe na wysokościach okazało się nieco trudniejsze. Młodzi sportowcy mieli do pokonania dwie trasy różniące się nieco poziomem trudności. Po pokonaniu pierwszego etapu uczestnicy mieli już zaprawę przed tym trudniejszym. Mimo, iż drugi etap wymagał nie lada wysiłku wszystkim udalo się pomyślnie ukończyć trasę. Na koniec dla wszystkich czekał już relaksujący zjazd „tyrolką”. Młodzież opuściła park bardzo zmęczona ale również usatysfakcjonowana tym, iż wszyscy pomyślnie wykonali zadanie. To jednak nie koniec sportowych atracji.
10 sierpnia uczestnicy staneli  przed kolejnym wyzwaniem. Tym razem trenowali celność oka na strzelnicy sportowej. Zajęcia rówież poprzedzone były lekcją instruktażową, dotyczącą obsługi broni oraz regulaminu obowiązującego na strzelnicy. Wyniki okazały się bardzo zaskakujące. Nawet Ci, którzy po raz pierwszy trzymali broń w rękach wykazali się profesjonalizmem i celnym okiem. W ten sposób praska młodzież przygotowywała się do nadchodzącego, październikowego Wojewódzkiego Turnieju Strzeleckiego.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004