OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

GARWOLIŃSKA MŁODZIEŻ PAMIĘTA

Młodzież garwolińska podczas lokalnych obchodów rocznicy Powstania Warszawskiego
 
Młodzież z garwolińskiego 7-18 HP złożyła hołd uczestnikom Powstania Warszawskiego…
Młodzi ludzie wraz  z wychowawcą Elżbietą Piesiewicz w dniu 1 sierpnia udali się pod pomnik Armii Krajowej w centrum Garwolina, gdzie odbyły się obchody 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Godzina „W” rozpoczęła się sygnałem syreny, następnie rozległo się głośne „Cześć i chwała bohaterom!”, po czym zebrani mieszkańcy Garwolina odśpiewali hymn państwowy. Przybyli na uroczystości wysłuchali wygłoszonego przez profesora Zbigniewa Gnat-Wieteskę rysu historycznego wydarzeń sprzed 73 lat. Młodzież słuchała z ogromnym zainteresowaniem o okolicznościach wybuchu zrywu wolnościowego warszawiaków, ze wzruszeniem przeniosła się do ówczesnej rzeczywistości.
 Na zakończenie uroczystości przedstawiciele władz i lokalnych organizacji oraz obywatele złożyli kwiaty i zapalili znicze pod pomnikiem.
– To były niesamowite czasy, każdy gotów był oddać życie za wolność Ojczyzny – podsumowali wrażenia z uroczystości uczestnicy z garwolińskiego hufca.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004