OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

„HEALTHY TEENAGERS” („Zdrowe nastolatki”) - Aktualności

 

 

 

"ZDROWI NASTOLATKOWIE"


Integracja uczestników wymiany międzynarodowej pt. „Healty Teenagers”     podczas gier i zabaw na świeżym powietrzu
 

W projekcie wymiany międzynarodowej pt. „Healty Teenagers”,   realizowanym w ramach programu Erasmus+ w dniach 17 -  26 czerwca w rumuńskiej Tismanie, uczestniczyli reprezentanci mazowieckich jednostek: 7 - 2 HP i 7-32 HP.
Priorytetowym celem projektu było promowanie zdrowego trybu życia i aktywności na świeżym powietrzu, prawidłowego odżywiania, przeciwdziałanie chorobom cywilizacyjnym, poznawanie innych kultur  oraz pogłębianie wzajemnego zrozumienia między młodzieżą z różnych krajów.
Podczas międzynarodowej wymiany młodzi ludzie z Turcji, Włoch, Bułgarii, Rumunii oraz Polski brali udział w zajęciach przygotowanych przez zespół gospodarzy. Uczestniczyli w spotkaniach integracyjnych, grach i zabawach na świeżym powietrzu oraz  rozgrywkach sportowych.

 

 

 

Polska grupa podczas prowadzenia gimnastyki porannej

Dzielili się z rówieśnikami z krajów partnerskich informacjami  na temat ulubionych dyscyplin sportu i uprawianych form turystyki i rekreacji. Podczas warsztatów edukacyjnych powstawały  plakaty  wizualizujące  konsekwencje stosowania niewłaściwej diety. Prowadzący zajęcia liderzy zachęcali do wspólnej dyskusji na temat problematyki odżywiania i walorów zdrowotnych zbilansowanej diety. Młodzież prezentowała narodowe zwyczaje kulinarne, opracowywała zdrowe menu, a także brała udział w praktycznych warsztatach racjonalnego odżywiania.
Ciekawymi i pouczającymi zajęciami okazały się także spotkania i rozmowy o sposobach i formach spędzania wolnego czasu oraz wieczorek międzykulturowy, podczas którego grupy z każdego kraju pokazały przygotowane wcześniej prezentacje multimedialne, zademonstrowały narodowe tańce, zaprosiły do degustacji tradycyjnych przysmaków.


 

 

 

Grupa polska – ostatnie przygotowania do polskiego wieczoru kulturalnego

Polska młodzież przedstawiła rówieśnikom z krajów partnerskich najważniejsze pod względem kulturowym i historycznym  miejsca i przybliżyła dokonania najsłynniejszych Polaków. Podarowała im także  książki, czasopisma i ulotki popularyzujące walory turystyczne Warszawy i Mazowsza.  Punktem kulminacyjnym wieczoru była prezentacja polskiego tańca narodowego – poloneza w wykonaniu uczestników z obu hufców. Dużym zainteresowaniem cieszył się także stół z  regionalnymi polskimi  przysmakami - kabanosami, kiełbasami, serami, miodem i słodyczami.
Podczas realizacji projektu młodzież zobaczyła jakie możliwości daje spędzanie czasu na świeżym powietrzu, jakie korzyści wynikają ze zdrowego trybu życia i aktywności fizycznej. Udział w wymianie międzynarodowej pozwolił podopiecznym  z OHP przełamać bariery językowe, kulturowe, a także zintegrował uczestników z różnych krajów.

 

 

 

Polski wieczór kulturalny – młodzież z ostrołęckiej jednostki 7 – 2 HP oraz warszawskiego hufca 7 – 32 prezentuje swoim rówieśnikom z krajów partnerskich walory Polski i dokonania Polaków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pamiątkowa fotografia z certyfikatami – młodzież z polskiej grupy wraz z opiekunami – pierwsza od prawej – Anna Stachacz (7 – 2 HP), druga od lewej Magdalena Chychłowska (7 – 32 HP)

 

 


drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004