OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

„HEALTHY TEENAGERS” („Zdrowe nastolatki”) - O projekcie

Jest to projekt wymiany młodzieżowej realizowany przez organizację rumuńską  „Asociatia Edulifelong” w ramach programu Komisji Europejskiej „Erasmus+” w terminie 17-26 czerwca 2015 w miejscowości Tismana. W wymianie uczestniczyć będą 8-osobowe grupy młodzieży  z Turcji, Grecji, Bułgarii, Rumunii, Włoch oraz Polski. Grupę polską reprezentuje młodzież w wieku 16-21 lat z hufców pracy HP 7-32 z Warszawy oraz ŚHP 7-2 z Ostrołęki oraz dwie liderki: Magdalena Chychłowska i Ewa Anna Stachacz.

 


Projekt skierowany jest do tych młodych ludzi, którym zależy na tym by być w dobrej kondycji i dobrym zdrowiu, by stać się bardziej aktywnymi i zdrowymi. Wymiana zakłada, że 60 młodych uczestników, którzy wezmą udział w projekcie uświadomi sobie jak ważne dla ciała jest zdrowe i prawidłowe odżywianie oraz regularna aktywność fizyczna. Otyłość wśród młodzieży osiągnęła alarmujący poziom, a główną przyczyną tego stanu rzeczy jest uboga w składniki odżywcze dieta młodych ludzi. Organizatorzy projektu zapewnią młodym uczestnikom materiały informacyjne, które pomogą im wyraźnie rozróżnić, które pokarmy są zdrowe, a które nie, aby przekonać młodzież do konsumpcji nowych produktów, które mają większą wartość odżywczą dla ich ciała. Podczas wymiany młodzież będzie mieć możliwość przygotowania własnego jedzenia z produktów, których wcześniej często nie jedli. W ten sposób udowodnimy, że zdrowe jedzenie można przygotować tak łatwo i szybko jak smażone.
Ponadto młodzież stworzy ulotki, które będą zawierać listę produktów, które są niezdrowe.
Poprzez sport i gry, uczestnicy przeanalizują problemy spowodowane niezdrową dietą, w obliczu których stoją młodzi ludzie i poprzez zbadanie poszczególnych przypadków i zaplanowane warsztaty poszukają ich rozwiązania.
Podczas działań w ramach projektu zostaną zaprezentowane metody i narzędzia teatralne, które mogą być przydatne dla nastolatków i młodych pracowników z tych obszarów. Uczestnicy na własnej skórze doświadczą różnych metod i nauczą się jak modyfikować je w celu dostosowania ich do lokalnego środowiska. „Zdrowe Nastolatki” to projekt edukacji pozaformalnej. Uczestnicy muszą być gotowi do podjęcia dyskusji, celowych oraz interaktywnych warsztatów i gier integracyjnych.
Uczestnicy będą zachęcani do dzielenia się dobrymi praktykami w sesjach na otwartej przestrzeni. Podczas tego tygodnia spędzonego razem jakiś czas będzie poświęcony na nawiązanie kontaktów  oraz rozwój projektów lokalnych i międzynarodowych.
Językiem roboczym projektu jest język angielski.

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004