OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

O CHOPINIE W CIECHANOWIE

Uczestnicy podczas spotkania z Barbarą Ropelewska i nauczycielką j. polskiego Anna Kraszewską
 

W środę 15 maja uczestnicy 7-5 ŚHP wzięli udział w spotkaniu  poświęconym postaci i twórczości polskiego kompozytora, wirtuoza fortepianu Fryderyka Chopina.

Zajęcia odbyły się w ramach programu k-o pt. „Szlakami sławnych Polaków – Fryderyk Chopin”, a poprowadziła je Barbara Ropelewska, z-ca komendanta 7-5 ŚHP przy wsparciu nauczycielki języka polskiego Anny Kraszewskiej. Uczestnicy środowego spotkania zapoznani zostali z życiorysem, sylwetką oraz twórczością najsłynniejszego polskiego pianisty Fryderyka Chopina.


 

 

 

 

Przygotowywanie gazetki ściennej przez jedną z uczestniczek spotkania Karolinę Sawicką
- Już jako pięcioletnie dziecko Chopin rozpoczął naukę gry na fortepianie – opowiadała młodzieży prowadząca. - Był niesamowicie zdolnym uczniem i zaledwie po dwóch latach wydał swój pierwszy utwór – Polonez g-moll.

Z opowieści wychowawczyń uczestnicy dowiedzieli się, że kompozytor mieszkał w Polsce do 1930 roku, a później  przebywał m. in. w Dreźnie, Monachium i w końcu w Paryżu, gdzie zyskał dużą popularność, że zmarł mając zaledwie 39 lat i że zgodnie z jego ostatnią wolą, po śmierci jego serce przewieziono do Warszawy.
Wysłuchawszy krótkiej historii życia i twórczości Fryderyka Chopina, młodzież postanowiła  wykonać ścienną gazetkę poświęconą muzykowi.

 

 

 

Efekt końcowy prac uczestników – gazetka tematyczna o Fryderyku Chopinie
- Kolejne spotkanie systematyzujące i utrwalające wiedzę o Chopinie odbędzie się w czerwcu tuż przed  planowaną wycieczką do Żelazowej Woli – miejsca urodzenia sławnego Polaka – informuje Barbara Ropelewska.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004