OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

„SZKOLENIE- PRAKTYKA- ZATRUDNIENIE- ROZWÓJ” edycja II

 EFS

Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego


 

„SZKOLENIE – PRAKTYKA – ZATRUDNIENIE – ROZWÓJ II edycja"


Od 1 maja 2009 r. ruszyła druga edycja realizowanego przez Ochotnicze Hufce Pracy projektu „Szkolenie – Praktyka –Zatrudnienie- Rozwój”. Projekt skierowany jest do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym w wieku 16-24 lata, pochodzącej z rodzin wielodzietnych , środowisk zagrożonych demoralizacją, niepełnych i dysfunkcyjnych.
W projekcie udział bierze 160 młodych osób z terenu Województwa Mazowieckiego
( Warszawa, Wyszków, Siedlce, Radom, Płock,Zwoleń)
Przewidywany termin zakończenia projektu to 31 grudnia 2009r.
Uczestnicy podczas zajęć otrzymują wyżywienie a także dofinansowanie kosztów dojazdów na zajęcia. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny i umożliwia młodym ludziom ukończenie wybranego kursu zawodowego, profesjonalnego kursu komputerowego ECDL , kursu języka obcego oraz kursu na prawo jazdy kat B. Projekt będzie również cennym źródłem wiedzy z zakresu przeciwdziałania patologii , podstaw przedsiębiorczości oraz poruszania się po rynku pracy wzięcie udziału w projekcie to niezwykła szansa dla młodzieży na podniesienie własnych kwalifikacji zawodowych, co zwiększy ich atrakcyjność na rynku pracy i niewątpliwie  pozytywnie wpłynie na ich dalszy rozwój zawodowy.
W przypadku młodzieży do 18 roku życia niezwykle atrakcyjną propozycją są zajęcia wyrównawcze, które pomogą młodzieży w nadrobieniu zaległości z przedmiotów szkolnych. Dodatkowo uczestnicy otrzymają możliwość ukończenia kursu komputerowego, który z pewnością będzie źródłem cennej wiedzy informatycznej przydatnej w przyszłości.
 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004