OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

JAK MÓWIĆ ABYŚMY BYLI ZROZUMIANI…?

Warsztaty aktywnej komunikacji w wyszkowskiej jednostce 7 – 8 HP
 
Uczestnicy z 7 – 8 HP wzięli udział w warsztatach komunikacji interpersonalnej. Celem spotkania było zdobycie umiejętności w nawiązywaniu kontaktów z innymi ludźmi poprzez doświadczanie siebie w roli proaktywnego odbiorcy…
Prowadząca warsztaty, psycholog Urszula Zadworna, ukazała młodzieży, że umiejętność słuchania, to rzecz bardzo ważna, ale i trudna.  Nie tylko kształtuje właściwe relacje interpersonalne, jest także gwarancją sukcesu w wielu zawodach usługowych.
Wszystkie ćwiczenia nosiły charakter interakcyjny, toteż młodzież uczyła się podczas zabawy edukacyjnej. Wykorzystując elementy swej kreatywności, uczestnicy wspólnie zastanawiali się, jak słuchać, by właściwie zrozumieć innych oraz jak mówić, by inni słuchali i rozumieli.
Zastosowanie praktycznych ćwiczeń ukazujących sytuacje z życia codziennego, pobudziły aktywność poznawczą młodzieży i pozwoliły jej na uświadomienie sobie, że rozmowa z drugim człowiekiem tylko z pozoru jest taka prosta, bo nie zawsze jesteśmy rozumiani zgodnie z naszymi intencjami.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004