OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

BUDUJEMY WŁASNY WIZERUNEK - CZYLI TAJNIKI AUTOPREZENTACJI

Studenci podczas spotkania na temat autoprezentacji
 

Mając na uwadze jak duże znaczenie ma obecnie wpływ autoprezentacji na rynku pracy studenci Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach zaprosili przedstawicielkę  CEiPM OHP w Siedlcach  - Panią Edytę Ślubowską – do przeprowadzenia zajęć na powyższy temat.  Podczas spotkania słuchacze  dowiedzieli się czym tak naprawdę jest autoprezentacja i jakie elementy mają wpływ na jej właściwy odbiór. Ukazane zostały zagadnienia związane z mową ciała oraz komunikacją interpersonalną. Ponieważ młodzież zgodnie stwierdziła, że autoprezentacja jest formą reklamy która posiada różne funkcje podczas ćwiczenia zaproponowanego przez prowadzącą mieli za zadanie określić typy i cechy osób widząc je tylko wizualnie. Wynik tego zadania zaskoczył większość uczestników, którzy zgodnie stwierdzili, że nie zawsze efekt pierwszego wrażenia jest właściwym opisem konkretnej osoby. Wykonując kolejne ćwiczenia młodzi ludzie starali się zbudować swój własny wizerunek kierując się poszczególnymi elementami potrzebnymi w autoprezentacji.


 

 

Uczestnicy spotkania samodzielnie wykonują ćwiczenie zaproponowane przez prowadzącą

Podsumowując zajęcia studenci zgodnie stwierdzili, że elementy autoprezentacji które zostały im przedstawione przez prowadzącą na pewno zostaną przez nich wykorzystane w dalszej drodze edukacyjno – zawodowej, ponieważ mają istotne  znaczenie w budowaniu właściwego wizerunku własnej osoby.
Na zakończenie spotkania zainteresowane osoby mogły  uzyskać  informacje dotyczące rynku pracy oraz projektów realizowanych przez CEiPM Siedlce.

 

 

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004