OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

ŚWIĄTECZNA PAKA DLA PSIAKA

Wolontariusze z 7-5 ŚHP podczas przekazywania karmy dla zwierząt…
 
„Zmieniając świat na lepsze”, wolontariusze z 7 – 5 ŚHP przekazali na rzecz Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie,  zebraną podczas ogólnohufcowej akcji karmę, zabawki oraz inne akcesoria.
Młodzi ludzie zadbali o właściwe rozpropagowanie swoich działań – mikołajkowej zbiórki pn.” Świąteczna Paka dla Psiaka”.  Wydrukowali plakaty informacyjne, które powiesili nie tylko w hufcu, ale i w swoich szkołach, rozdali wiele ulotek, wierząc, że tego typu promocja trafi do serc koleżanek i kolegów. Założony „plan pomocowy” udało się zrealizować znacznie szybciej i na większą skalę, bo przy odrobinie chęci oraz wsparciu osób o wielkim sercu możliwości stają się nieograniczone.
Uczestnicy dowiedzieli się, że dzięki wsparciu wielu nieobojętnych na los zwierząt ludzi, teren schroniska jest dziś zadbany a czworonożnym przyjaciołom zapewniona została opieka i godziwe warunki do życia. Porzucone zwierzęta przywożone są na podstawie podpisanych porozumień z gminami. Osoby prywatne nie mogą oddać swoich pupili do schroniska. Ponadto każdy psiak objęty jest opieką weterynaryjną. Jest on także zaczipowany.
- To była na pewno nie ostatnia tego typu akcja. Kolejnym przedsięwzięciem aktywnych z ciechanowskiego hufca będą prace porządkowe w schronisku, które zostaną wykonane wiosną przyszłego roku… - opowiadała Barbara Ropelewska – komendant ciechanowskiej jednostki.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004