OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

NA FINISZU…

Wychowawca HP 7-11 podczas zajęć z młodzieżą
 
Podopieczni 7 – 11 HP odbyli cykl spotkań o bezpiecznym korzystaniu z Internetu. Młodzież dyskutowała o tym jak bezpiecznie korzystać z sieci, o możliwościach i zagrożeniach jakie daje Internet…
Zajęcia w ramach realizacji programu pn. „Cyberświat ogarnia nas”  odbywały  się w hufcu, a jego pierwsza część dotyczyła bezpiecznego korzystania z Internetu. Prowadząca  zajęcia szczególną uwagę zwróciła na uczestnictwo młodzieży w ogólnodostępnych portalach społecznościowych typu: Facebook, Nasza Klasa. Na podstawie  tych przykładów uświadomiono uczestnikom zajęć, jakie niebezpieczeństwo może płynąć z korzystania z tych zasadniczo budzących pozytywne emocje wirtualnych zbiorowości.
- Zakładając profil na takich forach i podając wszelkie dane personalne, zawsze powinno zwrócić się uwagę na rodzaj ochrony danych stosowanych przez portal czy wirtualnego sprzedawcę- wyjaśniła prowadząca.
W ramach posumowania poprzednich zajęć , uczestnicy wymienili się wiedzą na temat głównych zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. W efekcie wszyscy zgodnie stwierdzili, że dzięki Internetowi wiele spraw można rozwiązać szybciej i łatwiej pod warunkiem, pod warunkiem, że korzystamy z niego rozsądnie.
Cykl „ Cyberświat ogarnia nas” zakończyło stworzenie przez młodzież swoistego  „dekalogu” czyli  7 zasad bezpiecznego korzystania z Internetu”.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004