OHP LogoOCHOTNICZE HUFCE PRACY

Mazowiecka Wojewódzka Komenda

 
obrazek
Aktualności Komunikaty Przetargi Projekty EFS Kontakt

NAUKA … JEST FAJNA

Młodzież z 7 – 6 HP podczas zwiedzania Centrum Nauki Kopernik
 
6 grudnia, grupa młodzieży z wolskiej jednostki 7 – 6 HP przeżyła swą wielką,  „naukową” przygodę w Centrum Nauki Kopernik.
 
Dalekie od konwencji powitanie śmiejącego się i mówiącego robota,  wielkie wahadło z ogromną kulą - pokazującą, jak ziemia obraca się wokół własnej osi od razu wprowadziło młodzież w klimat fantastycznego i nowoczesnego laboratorium, w którym łącząc naukę z zabawą tłumaczy się otaczające nas zjawiska. 
Młodzi ludzie zwiedzali galerie, dotykali, eksperymentowali z różnymi urządzeniami nowoczesnej techniki, które nie tylko pozwoliły im zrozumieć świat, ale i pokazały, że każdy może być jego odkrywcą. Przez kilka godzin uczestnicy,  indywidualnie i w grupie,  mogli brać udział w różnych doświadczeniach. Największym jednak zainteresowaniem cieszyło się laboratorium chemiczne i fizyczne oraz pracownia robotyczna.
- Wiele eksponatów stanowiło dla nas zagadkę. Mogliśmy sprawdzić nawet to, jak czuje się człowiek podczas trzęsienia ziemi, jak tworzy się trąba powietrzna, jak naprawdę działa latający dywan, czy helikopter, a niektórzy próbowali nawet zamknąć się w dużej bańce mydlanej. Niestety, by doświadczyć wszystkiego trzeba przeznaczyć wiele godzin, więc do Centrum wrócimy jeszcze na pewno, zwłaszcza, że czas w tym niesamowitym miejscu mija jakby niepostrzeżenie, a dotychczas skomplikowane dla nas prawa przyrody stały się bardziej zrozumiałe i jasne.

drukuj stronę

Mazowiecka Wojewódzka Komenda
ul. Gałczyńskiego 4, 00-362 Warszawa
tel: (022) 827-21-54, 827-62-50, 862-32-17 fax: (22) 827-63-91
mazowiecka@ohp.pl
BIP

Młodzieżowe Centra Kariery   Mobilne Centra Informacji Zawodowej   OHP Dla Szkoły   Nadzór nad Ochotniczymi Hufcami Pracy
sprawuje Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Informacje o OHP
Inne serwisy
Na skróty - linki
Stronę internetową przygotowuje Mazowiecka WK OHP (napisz do nas). Prawa autorskie zastrzeżone © 2004